STEM

 

 

 

 

1. 16.02.,18.02. un 19.02. 2026. Eiropas Sociālā fonda projekta “STEM un pilsoniskās līdzdalības norises plašākai izglītības pieredzei un karjeras izvēlei”, PVM ID APS1921 ietvaros devāmies mācību ekskursijā SIA Rīgas ūdens, norises ID 2025/2/STEM/51 “Ūdens cietības analīze

      

Skolēni ar interesanti iesaistījās ūdens paraugu pētīšanā laboratorijā un ūdens degustācijā. Izglītojoša ekskursija par ūdens attīrīšanas procesu, redzēt kā tas notiek. Ļoti atsaucīga, laipna komanda, viss pārdomāti organizēts.

2. 20.02.2026.g.Rīgas Gaiļezera sākumskolas skolēni piedalījās Eiropas Sociālā fonda projekta “STEM un pilsoniskās līdzdalības norises plašākai izglītības pieredzei un karjeras izvēlei”, PVM ID APS1921 nodarbībāZīmējam un mēram ceļu
Nodarbības mērķis bija - izmantojot matemātiku, inženieriju un radošumu, izveidot ceļa karti/plānu un aprēķināt tā garumu.
STEM projekts “Zīmējam un mēram ceļu” bija veiksmīgs un izglītojošs mācību uzdevums, kas efektīvi apvienoja matemātiku, inženieriju un radošumu

  

Skolēni aktīvi iesaistījās ceļa plānošanā, mēroga izvēlē un aprēķinos, demonstrējot izpratni par attāluma noteikšanu.
Projekta laikā skolēni:
• pilnveidoja aprēķinu precizitāti,
• trenēja loģisko domāšanu un problēmu risināšanas prasmes,
• mācījās sadarboties grupās un prezentēt savu darbu.

3. 20.02.2026.g. 3. klases skolēni apmeklēja Eiropas Sociālā fonda projekta “STEM un pilsoniskās līdzdalības norises plašākai izglītības pieredzei un karjeras izvēlei”, PVM ID APS1921 robotikas nodarbību Atskaite par nodarbību “Konstruējam programmvadāmu robotu Helikopteru

  

Audzēkņi uzzināja, kādi ir helikopteru veidi un ar ko atšķiras pasažieru, militārie un glābšanas helikopteri. Pasniedzējs pastāstīja, kādu labumu helikopteri sniedz cilvēkiem — tie palīdz glābt cietušos, dzēst ugunsgrēkus un pārvadāt kravas.
Visinteresantākā daļa bija praktiskais uzdevums, kurā no Lego konstruktora būvēja helikopteru. Katrs centās rūpīgi savienot detaļas un strādāt pārī. Skolēni ne tikai uzzināja daudz jauna par tehniku, bet arī attīstīja uzmanību, loģisko domāšanu un prasmi sadarboties.

4. “STEM un pilsoniskās līdzdalības norises plašākai izglītības pieredzei un karjeras izvēlei” projekta ietvaros 19.03.2026. Rīgas Gaiļezera pamatskolas 2.a un 2.b klases skolēni piedalījās nodarbībāDabīgā uzkoda” par dabisku pārtiku un veselīgu uzkodu gatavošanu. Nodarbības sākumā skolēni ar interesi iesaistījās sarunā par dabiskiem un rūpnieciski apstrādātiem produktiem, pārrunājot to nozīmi veselībā un ikdienas uzturā. Diskusija rosināja bērnu zinātkāri un vēlmi noskaidrot, kā paši var pagatavot veselīgas uzkodas.
Praktiskajā daļā izglītojamie, vadītāja norādījumu vadīti, gatavoja dabīgās uzkodas – trifeles no datelēm, kakao, riekstiem un kokosriekstu skaidiņām. Skolēni paši smalcināja sastāvdaļas, tās sajauca un veidoja dažādu formu bumbiņas. Darba procesā bērni attīstīja sadarbības prasmes, precizitāti, kā arī ievēroja darba higiēnas prasības un mācījās racionāli izmantot pieejamos produktus.

   

Analizējot paveikto, skolēni dalījās iespaidos un secinājumos par dabīgu produktu nozīmi uzturā, kā arī guva izpratni par veselīgu ēdienu pagatavošanu bez termiskas apstrādes. Nodarbības noslēgumā izglītojamie noformēja savas pagatavotās uzkodas.
Nodarbība veiksmīgi apvienoja izziņas procesu, praktisku darbošanos, veselīga dzīvesveida izpratnes veidošanu un radošu pašizpausmi.
 

 5. Eiropas Sociālā fonda projektā “STEM un pilsoniskās līdzdalības norises plašākai izglītības pieredzei un karjeras izvēlei”, PVM ID APS1921 ietvaros, Rīgas Gaiļezera pamatskolas 1.a un 1.b klases skolēni apmeklēja Latvijas dzelzceļa vēstures muzeju. Nodarbības “Skaitām pasažierus!” sākumā skolēni ar interesi iesaistījās sarunā par dažādiem transporta veidiem un to iespējām pārvadāt pasažierus, īpašu uzmanību pievēršot vilciena pasažieru vagonam. Diskusija rosināja bērnu aizrautību un vēlmi noskaidrot, kurš transporta veids ir efektīvāks. Praktiskajā daļā izglītojamie, izmantojot vilciena vagona un automašīnu modeļus, modelēja situācijas ar noteiktu pasažieru skaitu. Darba procesā skolēni attīstīja sadarbības prasmes, precizitāti un prasmi sekot norādījumiem.

    

 

Analizējot iegūtos rezultātus, bērni mācījās izdarīt secinājumus un pamatot savu viedokli ar aprēķiniem. Nodarbības noslēgumā skolēni piedalījās kustību rotaļā, iejūtoties vilciena pasažieru lomās un “apstājoties” dažādās stacijās. Katrā pieturā tika veikti kustību uzdevumi, kas veicināja fizisku aktivitāti un pozitīvas emocijas. Nodarbība veiksmīgi apvienoja izziņas procesu, praktisku darbošanos, kritisko domāšanu un aktīvu izkustēšanos.     

6. 24.03.26 111/112 STEM telpās notika ļoti interesanta nodarbība par 3D modelēšanu tinkercad lietotnē Eiropas Sociālā fonda projekta “STEM un pilsoniskās līdzdalības norises plašākai izglītības pieredzei un karjeras izvēlei”, PVM ID APS1921 ietvaros. Nodarbības vadītājs rādija kā var tinkercad lietotnē smuki uzmodelēt piekariņu ar skolas nosaukumu. Visi 8.klases skolēni tika praktiski nodarbināti, katram bija iespēja izveidot savu unikālo piekariņu ar skolas nosaukumu. Pēc tam skolēnu izveidotos piekariņus nodarbības vadītājs printēs ārā ar 3D printeri.

Ļoti interesanta nodarbība, kur daudz ko jaunu varēja arī apgūt pedagogs. Noderīga informācija dizainā un tehnoloģijās, datorikā un arī inženierzinību skolotājiem. Nodarbības noslēgumā nodarbības vadītājs 3. veiksmīgākos skolēnus izlozēja 3D balvām.


“STEM un pilsoniskās līdzdalības norises plašākai izglītības pieredzei un karjeras izvēlei” projekta ietvaros no 23.03.2026. līdz 26.03.2026. Rīgas Gaiļezera pamatskolas 5. un 6. klases skolēni piedalījās nodarbībā ““Procentu pilsēta

Nodarbības mērķis:

Attīstīt skolēnu izpratni par procentu pielietojumu ikdienas situācijās, veicināt sadarbības prasmes, loģisko domāšanu un problēmu risināšanas iemaņas.

Saikne ar mācību programmu:

Nodarbība balstīta uz mācību programmas tematiem:

5.7. “Kā lieto decimāldaļas un procentus?” un

6.5. “Kā sadzīves situācijās izmanto procentus?”.

5. klases ietvaros temats ir būtisks, jo skolēni apgūst daļu pierakstu decimāldaļas veidā un veido izpratni par procentiem un to pielietojumu. Šīs prasmes ir nozīmīgas turpmākajā mācību procesā un ikdienas dzīvē. 6. klases ietvaros skolēni pilnveido prasmi noteikt vienu skaitli kā otra skaitļa procentus, kā arī sistematizē zināšanas un pielieto tās praktisku, tai skaitā autentisku, problēmu risināšanā. 6. klases skolēniem procentu tēma jau bija apgūta iepriekš, tādēļ viņi nostiprināja un padziļināja savas zināšanas. Savukārt 5. klases skolēniem šī bija pirmā iepazīšanās ar procentu jēdzienu un tā praktisko pielietojumu.

Nodarbības gaita:

Nodarbības laikā skolēni tika sadalīti grupās, un katra grupa veica atšķirīgu uzdevumu “Procentu pilsētas” ietvaros. Skolēni strādāja ar praktiskiem uzdevumiem, kas saistīti ar procentu pielietojumu ikdienas situācijās, piemēram, aprēķināja pārtikas produktu cenas, atlaides un procentuālās daļas. Daļa skolēnu veidoja plakātus ar pārtikas produktiem (piemēram, picu), attēlojot procentu sadalījumu un cenas. Citas grupas analizēja cenu izmaiņas un veidoja savus piedāvājumus ar procentu izmaiņām, kā arī attēloja datus diagrammās. Skolēni ne tikai veica aprēķinus, bet arī radoši noformēja savus darbus, vizualizējot rezultātus.(sk.1.pielikumu)

Darba procesā skolēni sadarbojās, diskutēja, salīdzināja risinājumus un pamatoja savu viedokli.

    

Rezultāti un secinājumi:

Skolēni aktīvi iesaistījās nodarbībā un ar interesi pildīja uzdevumus. Darbi liecina, ka skolēni spēj pielietot procentus praktiskās situācijās un izprast to nozīmi ikdienas dzīvē. 6. klases skolēni pārliecinoši pielietoja jau esošās zināšanas, savukārt 5. klases skolēni veiksmīgi apguva procentu pamatus.

Nodarbība veicināja matemātisko prasmju attīstību, kā arī sadarbības, komunikācijas un radošās prasmes.


2026. gada 2. aprīlī 4.a klase piedalījās mācību nodarbībā par tēmu “Kā vairojas, aug un attīstās dzīvie organismi?” projekta “STEM un pilsoniskās līdzdalības norises plašākai izglītības pieredzei un karjeras izvēlei” ietvaros. Nodarbības laikā skolēni kopā ar gidu novēroja dzīvniekus un iepazinās ar to vairošanās uzvedību, mazuļu attīstību un aprūpi.
Praktiskajā daļā skolēni klausījās dzīvnieku skaņas, mācījās tās atpazīt un saistīt ar vairošanās procesiem, kā arī grupās veidoja dzīvnieku attīstības ciklus.
Nodarbība bija izzinoša un skolēniem saistoša. Praktiskās aktivitātes un dzīvnieku novērojumi palīdzēja labāk izprast teorētiskās zināšanas. Skolēni aktīvi iesaistījās darbā, uzdeva jautājumus un veiksmīgi sadarbojās grupās.

      


1. aprīlī 2026. gadā mūsu skolas skolēni piedalījās izglītojošā nodarbībā “Trauslā veselība: kā slimības grauj un inovācija glābj cilvēci” projekta “STEM un pilsoniskās līdzdalības norises plašākai izglītības pieredzei un karjeras izvēlei” ietvaros.

Nodarbības laikā skolēni paplašināja izpratni par cilvēka veselības trauslumu, iepazinās ar dažādu slimību ietekmi uz organismu, kā arī uzzināja, kā medicīnas inovācijas un zinātnes attīstība palīdz glābt dzīvības un uzlabot dzīves kvalitāti. Īpaša uzmanība tika pievērsta tam, cik svarīga ir savlaicīga diagnostika, profilakse un veselīgs dzīvesveids.

Skolēni ar interesi iesaistījās diskusijās, uzdeva jautājumus un dalījās savās pārdomās par redzēto un dzirdēto. Nodarbība bija ne tikai izzinoša, bet arī rosināja apzināties katra cilvēka atbildību par savu veselību.

Apmeklējums veicināja skolēnu izpratni par ārsta profesijas nozīmīgumu un atbildību, kā arī rosināja cieņu pret medicīnas darbinieku darbu. Daudzi skolēni pauda pārsteigumu par to, cik ļoti medicīna ir attīstījusies laika gaitā.

Svarīgi, ka šī pieredze ne tikai paplašināja zināšanas, bet arī attīstīja skolēnu interesi par veselību un zinātni kopumā. Muzeja apmeklējums bija veiksmīgs papildinājums mācību procesam un veicināja skolēnu motivāciju mācīties.

Paldies organizatoriem par vērtīgo un iedvesmojošo pieredzi!


Rīgas Gaiļezera pamatskolas 7.a klase apmeklē P.Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju

Š.g. 15. aprīlī Rīgas Gaiļezera pamatskolas 7.a klases skolēni apmeklēja Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja tematisku ekskursiju “Trauslā veselība: slimības un inovācijas” projekta “STEM un pilsoniskās līdzdalības norises plašākai izglītības pieredzei un karjeras izvēlei” ietvaros.

Ekskursijas laikā skolēni uzzināja par slimību vēsturi un to preventīvajiem pasākumiem mūsdienās. Īpaši skolēniem patika ekspozīciju noformējums un gida Valda interaktīvi vadītā lekcija.

      

Medicīnas muzeja apmeklējums ir interesants un izzinošs pasākums. To ieteicams apmeklēt ikvienam, jo tas sniedz iespēju paplašināt zināšanas par medicīnas attīstību un cilvēka veselību. Skolēni diskutē ar gidu Valdi par baktērijām Skolēni veic pašpārbaudi par uzzināto

Sagatavoja: 7.a klases audzinātāja
 

Par bērnu  uzņemšanu Rīgas Gaiļezera pamatskolas 

1.klasēs.

2026./2027.mācību gadā.

Dokumenti lejupielādēšanai:


 


Skolas adrese: Hipokrāta iela 27., Rīga, Latvija, LV-1079

Tālruni: 67536800 - Skolas direktors,

  • 67536653 - Direktora vietnieki izglītības jomā,
  • 67304688 - Direktora vietnieks audzināšanas jomā,
  • 67536777 - Saimniecības pārzinis,
  • 67536577 - Sporta kompleksa pārzinis,
  • 67536589 - Skolas dežurants

Fakss: 67536800

e-pasts: rgailps@riga.lv

Personas datu apstrāde 

Piekļūstamības paziņojums

Piekļūsamības izvērtēšanas protokols

Atbalsta komisija:

  • Sociālais pedagogs - 322.kab., t.67536336
  • Skolas psihologs - 328.kab.
  • Speciālais pedagogs - 236.kab.
  • Logopēds - 331.kab.
  • Skolas medmāsa - 141.kab., t.67536589